Wideodomofony Blogspot com

Wideodomofony sieciowe IP - przyszłość czy teraźniejszość?

W ostatnich czasach co raz częściej jesteśmy bombardowani przez sprzedawców sprzętem tak zwanym IP. Kamery IP, rejestratory sieciowe, alarmy a nawet telewizory z funkcją SMART TV. Większość nowoczesnych urządzeń nawet takich jak pralka czy lodówka może być podłączona do sieci komputerowej a tym samym do internetu.Wideodomofon IP BCS-VDIP3 - zestaw z czytnikiem kart RFID


Wideodomofon IP BCS-VDIP3 - zestaw z czytnikiem kart RFID


Przyszedł czas i na systemy domofonowe i wideodomofonowe. Po co? Do czego w urządzeniu o tak nie skomplikowanym przeznaczeniu montować podzespoły pozwalające łączyć się z całym światem? W brew pozorom urządzenia pracujące w sieci nabierają nowych funkcjonalności. Przykładowo telewizory ze SMART TV mogą mieć dostęp do domowej lub światowej biblioteki filmów, sprzęt stereo do nieograniczonej bazy muzyki w internecie itd. A co może wideodomofon?  • przekazywać połączenie do dowolnego urządzenia typu smartfon, tablet czy komputer
  • wysyłać sygnał wideo i audio do rejestratora monitoringu wideo
  • wysyłać sygnał wideo i audio do telewizorów
  • odbierać sygnał wideo i audio innych kamer w obiekcie
  • sterować funkcjami systemu alarmowego
  • sterować oświetleniem i innymi urządzeniami w obiekcie
  • oraz wiele innych

Panel bramowy wideodomofonów IP BCS-PAN1100W z czytnikiem kart zbliżeniowych


Panel bramowy wideodomofonów IP BCS-PAN1100W z czytnikiem kart zbliżeniowych


Wideodomofon IP wyposażony jest w całą masę funkcjonalności. Można go integrować z innymi systemami np. z systemem monitoringu wizyjnego. Po takim połączeniu na ekranie wideodomofonu możemy przeglądać widok z innych kamer na terenie domu. Zaś kamera w panelu bramowym staje się jedną z kamer monitoringu. Jeżeli połączymy całość z globalna siecią INTERNET to systemem możemy operować zdalnie. Na ekranie swojego smatrfona widzimy, że dzwoni Dom. Odbieramy połączenie wideo a tu listonosz. ..."Dzień dobry. Przesyłeczka do Pana". Prosimy więc doręczyciela aby przesyłkę zostawił u sąsiadów. System wideodomofonowy IP umożliwia obsługę wszystkich podstawowych funkcji wideodomofonu za pomocą telefonu komórkowego czy tabletu z systemem Android oraz iOS, z zainstalowaną aplikacją gDMSS/iDMSS Plus. Do obsługiwanych funkcji należą: komunikacja audio-video z wejściem, otwarcie drzwi, wywołanie podglądu kamery bez wywołania z panela, wykonanie zdjęcia oraz nagrania video z kamery oraz ustawienia parametrów obrazu z kamery. Aplikacja DMSS Plus jest do pobrania z serwisu App Store (dla systemu iOS) oraz Google Play (dla systemu Android).

Po mimo ilości nowych funkcji otrzymanych po podłączeniu wideodomofonu do sieci to jest to tylko jedna z wielu możliwości, jeden element który może być częścią dużego systemu bezpieczeństwa, systemu sterowania automatyką i oświetleniem lub nawet częścią DOMU INTELIGENTNEGO.


 Wideodomofony IP BCSA jak jest z montażem? Większość ludzi odpuszcza sobie temat wideodomofonowych systemów sieciowych gdy dochodzi do tego pytania. To całkiem niesłuszne. Instalacja urządzeń sieciowych jest niejednokrotnie o wiele prostsza niż tradycyjnych analogów. Jedynym warunkiem jest doprowadzenie do elementów okablowania sieciowego tzw. skrętki komputerowej. Technologia PoE (Power On Ethernet) stosowana już w niemal każdym nowoczesnym urządzeniu zapewnia zasilanie sprzętu bezpośrednio z sieci LAN. Instalacja wymaga jedynie wpięcia wtyku RJ45 do odpowiedniego gniazda i oczywiście zamocowanie urządzenia. Odpadają więc najróżniejsze zasilacze, kombinowanie z różnymi napięciami czy różne wtyki. Wszystkie urządzenia podłączamy bezpośrednio lub poprzez przełączniki / rozgałęźniki (Switch'e) do jednego zbiorczego miejsca jakim jest Router. Dzięki temu możemy z dowolnego komputera mieć dostęp do wszystkich urządzeń podłączonych do naszej sieci. Mając na myśli komputer miejmy również smartfony, tablety, phablety, SMART TV w telewizorach i masę innych. Udostępniając połączenie poprzez router z siecią internet, możemy mieć dostęp do systemu również poza obiektem, np. w pracy czy na wakacjach.
A co w przypadku rozbudowy systemu, przebudowy pomieszczeń? Tu również niema problemu. Systemy takie mogą obsługiwać wiele bramofonów i wiele monitorów. W wideodomofonach marki BCS VDIP3 jest to na przykład 20 bramofonów i 6 dodatkowych monitorów. Przebudowa mieszkania. Normalnie koszmar. Monitor trzeba przenieść do innego pomieszczenia. W przypadku instalacji IP nie jest to aż tak straszne. Urządzenie możemy podpiąć w dowolne miejsce w sieci LAN. Kable ethernetowe łatwo jest przedłużać za pomocą dostępnych łączników. Sygnał może być przesyłany na znaczne odległości. Przy problemach położeniem okablowania możliwe jest zastosowanie bezprzewodowych rozwiązań.
Zapraszam też do oglądania wideo bloga o wideodomofonach:Autor: Arkadiusz Mizieliński www.amsszczecin.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz